Duket sikur pranvera ska ardhur ende : M oti merr kthesën e papritur, ja se si pritet të jetë moti gjatë kësaj jave sipas

Kjo javë ka nisur me kushte të qëndrueshme atm osferike dhe mot me diell, për tu pasuar ditën e martë me shtim të vranësirave dhe reshjeve të shiut.

Dr ejtuese e Zyres Op eracionale prane MeteoAlb, Lajda Porja ka bërë me dije se e marta dhe e mërkura do të jenë dy ditë në mbiz otërimin e reshjeve të shiut dhe të borës.

Ndër të tjera ajo thekson se pritet që duke filluar nga dita e nesërme të ketë një rënie të ndj eshme të t emperaturave.

“Kjo javë ka nisur me kushte të qëndrueshme atm osferike por duke filluar nga e marta do të sjellë një ndryshim duke sjellë vr anësira në të gjithë vendin. E marta dhe e mërkura do të sjellin reshje shiu dhe bore në z onat malore. Mëngjesin e së mërkurës do të kemi dhe rrebesh kryesisht në z onat br egdetare.

Ndërsa të enjten dhe të premten do të kemi një përmirësim të kushteve atmosferike. Ndërkohë duke filluar nga nesër pritet një ulje e te mperaturave , gjatë javës pritet që t emperaturat të jenë deri në 14-15 gradë ndërsa në z onat malore do të shkojë dhe deri në 0 gradë”, ka thënë ajo.

Be the first to comment on "Duket sikur pranvera ska ardhur ende : M oti merr kthesën e papritur, ja se si pritet të jetë moti gjatë kësaj jave sipas"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*