Gjyshja nga Deçani: Ai që i merr vajzat e sotit ia ka shti fl akën shtëpisë (Video)

Së fundi në emi sionin “Mirëmëngjesi nga Istogu”, është l ajmëruar një gjyshe 80-vj eçare nga Deçani, e cila ka folur për kohën e sotme dhe për vajzat në këtë kohë, shkruan Ind eksonline.

E pyetur nga gazetari se çfarë m endimi ka për nuset dhe vajzat e reja, ajo tha:

“Kuku moj gjyshe ai që i merr këto, ai qe i merr ato ia ka shti z jarrin shtëpisë, ndash burrit, nd ash vjehrrive, nuk i kn aqin kurrë, një kafe nuk ia qesin, kan qejf me u nda, nuk kan qejf me ia la teshat, nuk kan qejf me i pa me sy. K atastrof, veç kuku për ata që kan me m artu djalin tash e mas.

Kjo kohë që ka ndryshu, e ka m arren te dera çdo djalë qe m artohet. Djali edhe qika të m arrum, por qika më shumë”.

Be the first to comment on "Gjyshja nga Deçani: Ai që i merr vajzat e sotit ia ka shti fl akën shtëpisë (Video)"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*