So ndazhi izraelit: PD m und PS-në në zgj edhjet e së dielës

Kompania ‘Smith R esearch & Co nsulting’ nga Izraeli ka re alizuar një so ndazh për zgj edhjet në Shqipëri që do të mbahen me 25 pr ill.
Sipas këtij s ondazhi të publikuar nga Indeksonline në Kosovë, Partia Demokratike me në krye me Lulzim Basha po prin para so cialisteve të Edi Ramës.

Sipas sondazhit, PD merr 46.1% të vo tave, kurse PS merr 42.4% dhe LSI ka 10.4%.
Kompania ‘Smith Re search & Co nsulting’ re alizoi një javë më parë edhe një tjetër so ndazh për Klan Kosova.
Edhe ai nxirrte fitues Partinë Demokratike si fituese e zgj edhjeve pa rlamentare të 25 pr illit me 44.7% të vo tave, 42.5% zgj odhën PS-në ndërsa 11.3% shkuan për LSI-në

Be the first to comment on "So ndazhi izraelit: PD m und PS-në në zgj edhjet e së dielës"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*